Technická specifikace

Náš developerský projekt v Opatově na Moravě bude postaven dle nejnovějších trendů a technologií jako pasivní bydlení typu v energetické třídě A.

Pasivní dřevostavba

Základním stavebním prvkem jsou CLT panely, jejichž nosným systémem je masivní dřevo. Tyto panely, které značně urychlují výstavbu, splňují i nejnáročnější ekologická kritéria, zároveň jsou energeticky úsporné, šetrné k životnímu prostředí a vytvářejí zdravé klima uvnitř domů.

Okenní výplně

Zejména na jižní straně budou okna zhotovena z hliníkových profilů, protože lépe odolávají výkyvům teplot v této lokalitě. Podkrovní okna budou dřevěná, tady vsadíme na ověřenou kvalitu od firmy Velux. Vnitřní dveřní výplně budou realizovány dveřmi Sapeli s obložkovými zárubněmi.

Vytápění

Samostatnou kapitolou je větrání, vytápění, chlazení a ohřev teplé vody. O maximální komfort se v tomto ohledu postará špičkové rekuperační zařízení firmy Pichler, a sice kotel PKOM4. Jeho předností je nejen pohodlné, dálkové, programovatelné ovládání zařízení přes mobilní aplikaci, ale i malá plocha 0,75 m2, potřebná k umístění zařízeni a bezhlučný provoz. Jednotka bude umístěna v místnosti kolárny – skladu, která je oddělenou součástí každého apartmánu.

Podlahy

Podlahy jsou navrženy v dřevěném dekoru. O veškerou sanitu, obklady a dlažby se v apartmánech postará firma Ptáček, která je bude realizovat dle nejnovějších trendů.

Střecha

Střecha, která je projektována jako sedlová, bude osazena betonovými střešními taškami matnými, glazovanými, saténového vzhledu, odolným proti rozmarů počasí a nečistotě.

Terasa

Soukromí si budete moci užít na zastřešené terase, oddělené gabionovými zídkami s výhledem na dominantu celého resortu a tou bude biotop o rozloze 200 m².