Technická specifikace

Náš developerský projekt v Opatově na Moravě bude postaven dle nejnovějších trendů a technologií jako pasivní bydlení typu v energetické třídě A.

Pasivní dřevostavba

Základním stavebním prvkem jsou CLT panely, jejichž nosným systémem je masivní dřevo. Tyto panely, které značně urychlují výstavbu, splňují i nejnáročnější ekologická kritéria, zároveň jsou energeticky úsporné, šetrné k životnímu prostředí a vytvářejí zdravé klima uvnitř domů.

Okenní výplně

Zejména na jižní straně okna zhotovena z hliníkových profilů, protože lépe odolávají výkyvům teplot v této lokalitě. Podkrovní okna jsou dřevěná, tady jsme vsadili na ověřenou kvalitu od firmy Velux. Vnitřní dveřní výplně jsou realizovány dveřmi Sapeli s obložkovými zárubněmi.

Vytápění

Samostatnou kapitolou je větrání, vytápění, chlazení a ohřev teplé vody. O maximální komfort se v tomto ohledu postará špičkové rekuperační zařízení firmy Pichler, a sice kotel PKOM4. Jeho předností je nejen pohodlné, dálkové, programovatelné ovládání zařízení přes mobilní aplikaci, ale i malá plocha 0,75 m2, potřebná k umístění zařízeni a bezhlučný provoz. Jednotka je umístěna v místnosti kolárny – skladu, která je oddělenou součástí každého apartmánu.

Podlahy

Podlahy jsou v dřevěném dekoru. O veškerou sanitu, obklady a dlažby se v apartmánech postarala firma Ptáček, která je realizovala dle nejnovějších trendů.

Střecha

Sedlová střecha je osazena betonovými střešními taškami matnými, glazovanými, saténového vzhledu, odolným proti rozmarů počasí a nečistotě.

Terasa

Soukromí si můžete užívat na zastřešené terase, oddělené gabionovými zídkami s výhledem na dominantu celého resortu, kterou je biotop o rozloze 200 m².